Jakie tabletki na porost włosów wybrać?

Gęste, mocne włosy to marzenie niemalże każdej kobiety i każdego mężczyzny. W wyniku różnych zmian w organizmie przychodzi jednak moment, kiedy zaczynają one wypadać. Przyczyn może być wiele – stres, nieodpowiednia dieta, choroby, czy najzwyczajniej w świecie – starzenie się. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów, które mogą pomóc zahamować ten proces. Ciągle pojawiają się również nowe tabletki na wzmocnienie włosów. Jak więc się w tym wszystkim odnaleźć i wybrać odpowiedni lek na porost włosów?

Analizując skład takich środków można zauważyć, że zazwyczaj jest on opart na tych samych składnikach – tabletki wzmacniające włosy najczęściej zawierają biotynę, witaminę A, D oraz witaminy z grupy B. Warto zawsze spojrzeć na opakowanie i porównać różne środki zapewniające szybszy porost włosów. Tabletki najczęściej mają postać kapsułek lub drażetek i przyjmuje się je raz lub dwa razy dziennie.

Biotyna, czyli główny składnik jaki zawieraj tabletki na wzrost włosów, pozytywnie wpływa również na stan skóry i paznokci. Jest dostępna również samodzielnie, nie w postaci kompleksowego suplementu na porost włosów.

Jak już zostało wspomniane, wybór jest ogromny jeśli chodzi o środki na porost włosów. Tabletki są zapakowane w kolorowe kartoniki, które mają przyciągnąć uwagę kupujących. Jakie tabletki na włosy więc wybrać i czym się sugerować przy wyborze? Jakie są najlepsze tabletki na porost włosów? Przede wszystkim należy zawsze zwrócić uwagę na skład – ma go podany każdy lek na wzmocnienie włosów na opakowaniu. Nie warto bowiem płacić trzy razy więcej za tabletki na włosy, które u innego producenta kosztują dużo mniej. Warto wcześniej przejrzeć w internecie opinie mówiące o tym, jakie tabletki na porost włosów są najlepsze. Możemy również podeprzeć swoją decyzję o doświadczenia znajomych lub członków rodziny, którzy stosowali już kiedyś tabletki na zagęszczenie włosów.

Czy leki na porost włosów dla mężczyzn różnią się od tych dla kobiet? Okazuje się, że tak. Najlepsze tabletki na porost włosów dla mężczyzn zawierają składniki mające przeciwdziałać łysieniu androgenowemu, np. odpowiednie aminokwasy. Z kolei dobre tabletki na włosy dla kobiet oparte są na biotynie, która poprawia też stan paznokci.

Gdzie możemy kupić tabletki na szybszy porost włosów? Możliwości jest naprawdę dużo. Praktycznie każda drogeria oferuje tabletki na porost włosów. Apteka również będzie dobrym wyborem – tam możemy również zapytać farmaceuty o tabletki na szybszy wzrost włosów. Tabletki na porost włosów występują w większych i mniejszych opakowaniach.

To, jakie tabletki na szybki porost włosów zależy tak naprawdę od nas. Warto jednak pamiętać, że to, iż jakieś środki są silnie reklamowane, niekoniecznie musi oznaczać, że są to dobre tabletki na porost włosów.

Obecnie na rynku leków i suplementów panuje ogromny wybór wszelkiego rodzaju tabletek na szybszy porost włosów. W wielu przypadkach jednak, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, czują się rozczarowani ich pozostawiającą wiele do życzenia skutecznością. Warto także mieć świadomość, że najpowszechniej rozreklamowane preparaty na wzrost włosów nie zawsze przynoszą takie efekty, jakie obiecuje producent. W trosce o dobro naszych czytelników został stworzony następujący ranking najlepszych tabletek na porost włosów, których skuteczność jest zauważalna już zaledwie po paru tygodniach stosowania. Preparaty te nadal różnią się ceną, dostępnością oraz ostatecznym efektem.

 

Preparat Wady Zalety

Miejsce nr 3

VITAPIL BIOTYNA+BAMBUS

 1. Zawiera wiele składników powszechnie uznanych za toksyczne w przemyśle spożywczym tj.: talk, maltodekstryna, żółcień pomarańczowa
 2. Może powodować szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u młodych osób
 3. Skuteczność widoczna dopiero po 2,5 miesiąca
 1. Relatywnie niska cena,
 2. Zawiera krzem, biotynę, cynk i inne witaminy
 3. Dostępny stacjonarnie w aptekach
 4. Ekonomiczne opakowanie

Miejsce nr 2

BIOTEBAL

 1. Skuteczność widoczna po ok. 2 miesiącach
 2. Możliwe wystąpienia skutków ubocznych tj. pokrzywka
 3. Zawiera wyłącznie biotynę
 1. Niska cena
 2. Duża zawartość biotyny
 3. Dostępny stacjonarnie w aptekach

Miejsce nr 1

VITAL HAIR

 1. Niedostępny stacjonarnie w aptekach, a jedynie na oficjalnej stronie producenta
 1. Skuteczność widoczna już po 3 tygodniach stosowania
 2. Naturalnie pozyskiwane składniki
 3. Wysoka zawartość zarówno biotyny, jak i innych witamin istotnych w procesie wzrostu i wzmocnienia włosa
 4. Efekty wzmocnienia włosów i szybszego ich wzrostu widoczny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *