Co jest przyczyną wypadania włosów?

Dlaczego moje włosy wypadają? Jeśli regularnie zadajesz sobie tak pytanie, to znak, że borykasz się z uciążliwym wypadaniem włosów. Istnieje wiele sposobów na zahamowanie wypadania włosów, najpierw jednak trzeba poznać problem od podstaw i dowiedzieć się z jakiego powodu nasze włosy wypadają. Pomocne tutaj okażą się badania lekarskie oraz wizyta u dermatologa.

Sprawdź od czego mogą wypadać włosy i zajmij się ich leczeniem oraz regeneracją. Badając problem u podstaw, z pewnością zdołasz

Co może być przyczyną wypadania włosów?

Dlaczego wypadają włosy?  Na to pytanie nie ma jednoznacznej, właściwej odpowiedzi. Czynników może być tak wiele, jak osób cierpiących na tę przypadłość. Wypadające włosy mogą świadczyć o wielu chorobach i przypadłościach oraz być tylko ich skutkiem ubocznym.

Od czego mogą wypadać włosy? Wypadające włosy – przyczyny

Od czego wypadają włosy? Ogromną rolę w wypadaniu włosów może odgrywać stres czy też stany depresyjne. Zaburzenia ta mogą zdecydowanie skracać czas żywotności włosa (który normalnie trwa do 6 lat!), powodując jego przedwczesne wypadanie oraz hamując wzrost innych włosów.

Łysienie może też zostać spowodowane odchudzaniem się. Drastyczna dieta sprawia, że do naszego organizmu przestają docierać niezbędne dla niego składniki odżywcze. Za wypadanie włosów odpowiedzialna może okazać się również dieta uboga w żelazo, wypadające więc włosy mogą informować nas również o znaczących niedoborach w naszym organizmie, które mogą powodować kłopotliwe choroby, takie jak anemia oraz wycieńczenie organizmu.

Wypadające włosy u dziecka

W tym wypadku postawienie odpowiedniej diagnozy oraz szybkie wdrożenie sposób leczenia pozwala na osiągnięcie świetnych wyników i niedopuszczenie do trwałego uszkodzenia mieszków włosowych oraz postępującego łysienia.

Najczęstsze choroby, które powodują łysienie u dzieci to:

  • łysienie plackowate
  • trichotillomania

Wypadające włosy u dzieci mogą świadczyć również o problemach z tarczycą. Koniecznie skontaktuj się z lekarzem, w celu wykonania podstawowych badań oraz dermatologiem, który skutecznie określi przyczyny wypadających włosów u Twojego dziecka.

Wypadające włosy po ciąży

W czasie ciąży u kobiet, stwierdza się podwyższony poziom estrogenów. Po ciąży poziom tego hormonu stanowczo spada i  może mieć znaczący wpływ na wypadanie włosów. Również wysokie stężenie prolaktyny może powodować tę mało komfortową dolegliwość. Na wypadające po ciąży uskarża się również wiele kobiet, które długo karmią piersią – również ma to związek z zawartością prolaktyny w organizmie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *