Co zrobić, żeby włosy nie wypadały?

Wypadające włosy to problem, który coraz częściej dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, u niektórych łysienie zaczyna się jeszcze we wczesnym wieku. Wypadanie włosów to prawdziwa tragedia przede wszystkim dla pań, dla których piękne i gęste włosy są symbolem kobiecości i dodają im pewności siebie.

Dlaczego włosy wypadają? Do tego na pewno przyczynia się życie w stresie. Wypadające włosy to pierwszy objaw tego, że powinniśmy zdecydowanie zwolnić codzienne tempo pracy i odpocząć. Za wypadanie włosów odpowiedzialna może być również ich nieprawidłowa pielęgnacja. Używanie produktów niedostosowanych do struktury naszych włosów, może je tylko niszczyć i osłabiać. Zbyt rzadkie mycie włosów, a także nadmierne używanie suszarki, prostownicy czy lokówki, wysusza i łamie włosy, doprowadzając do ich łamania i wypadania. Za wypadanie włosów odpowiedzialna jest również nieprawidłowa dieta, w której brakuje składników odżywczych i witamin. Co robić, gdy wypadają włosy?

Co zrobić, żeby włosy nie wypadały?

Dbać o nie. Przede wszystkim właśnie poprzez dietę. Żeby włosów było dużo, a dodatkowo były zdrowe i lśniące należy dostarczyć organizmowi produkty bogate w żelazo oraz witaminę B7, tak zwaną biotynę. Kwas foliowy i cynk to również niezbędne składniki diety każdej osoby, która chce cieszyć się mocnymi i gęstymi włosami. W diecie nie może zabraknąć takich produktów jak ryby, jaja, kasze, nabiał, orzechy, czyli wszystkich tych, które są bogate w białko, niezbędne w procesie budulcowym włosa.

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów zaliczamy, wcześniej już wspomnianą, nieprawidłową pielęgnację. Trzeba więc zadbać o odpowiednią pielęgnację, żeby włosy nie wypadały. Jak? Musimy pamiętać o konsekwencji, jeśli chodzi o wybór produktów do mycia włosów. Zbyt częste zmienianie szamponu, czy też odżywki nie działa na włosy w sposób pozytywny. Należy również ograniczyć używanie lokówki, czy prostownicy. Mycie głowy powinno odbywać się w letniej, nie w gorącej wodzie! Najlepiej też, aby po myciu włosy schły same – suszarki należy używać tylko w wyjątkowych i pilnych sytuacjach. Nie wszyscy wiedzą o tym, że także nasza fryzura ma wpływ na wypadanie włosów. Aby na głowie mieć ich jak najwięcej nie należy upinać włosów i wiązać ich zbyt ciasno.

Co jeszcze zrobić, żeby nie wypadały włosy?

Musimy pamiętać, żeby zadbać również o skórę głowy. W jaki sposób? Raz na jakiś czas wystarczy zafundować jej maseczkę nawilżającą. Maseczkę można wykonać samemu w domu. Aby to zrobić, potrzebne są oliwa z oliwek, miód i cynamon. Mieszankę tych składników należy  wmasować w skórę głowy, a następnie po ok. 10-15 minutach dokładnie spłukać. Stosować raz w tygodniu.

Aby włosy nie wypadały trzeba pamiętać o tym, aby ograniczyć stres do minimum! Ma on bardzo duży wpływ na słabą kondycję naszych włosów. Weź parę dni wolnego, odpocznij, albo po prostu przestań przejmować się małymi problemami, bo jeśli nie, będziesz mieć na głowie kolejny.

Jeśli, mimo stosowania się do wszystkich wskazówek, włosy wciąż spadają Ci z głowy, udaj się na konsultacje do lekarza.

Jedna myśl nt. „Co zrobić, żeby włosy nie wypadały?

  1. rutka

    Jak włosy wyypadają, to dobrze zacząć od zrobienia sobie badań, żeby poznać przyczynę wypadania. U mnie to był niedobór biotyny i musiałam brać przez dłuższy czas Locerin, który ma bardzo dużo biotyny. Włosy przestały wypadać i nawet zaczęło się pojawiać sporo baby hair

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *