Jak przyspieszyć porost włosów na głowie?

Wiele elementów wpływa na wzrost włosów. Głównie są to czynniki hormonalne, genetyczne, ale również proces ten jest zależny od stanu zdrowia danej osoby. To jaką ilość włosów mamy zależy także od wieku. Starszy wiek łączy się z coraz mniejszą ich ilością. Skóra człowieka pokryta jest kilkoma rodzajami włosów, których m.in. szybkość wzrostu jest różna. Na wzrost wpływa również działalność gruczołów oraz płeć.

Jeżeli chodzi o sposoby na porost włosów wyróżniamy naturalne i farmaceutyczne. Odpowiadając na zagadnienie co przyspiesza porost włosów, należy na początku powiedzieć o odpowiedniej diecie. Dieta na porost włosów powinna wyglądać następująco:

Do codziennego menu wprowadzamy pierwiastki – miedź (wzmacniającą włosy), żelazo (sprzyjające prawidłowemu wzrostowi włosa) oraz cynk (dostarczający budulec).

Idąc dalej, co pomaga na porost włosów? Trzeba jeść witaminy, głównie A, B6, dlatego warto by nasza dieta zawierała kapustę, ziemniaki, ryby, szpinak, zielony groszek. Co także przyspiesza wzrost włosów? Witamina E – zawarta np. w marchewce, brukselce, kiełkach pszenicy. Aminokwasy wpłyną również na szybki porost włosów, znajdują się one głównie w mięsie. Dobrze byłoby sięgać także w większej ilości po produkty zbożowe, nasiona roślin strączkowych, jajka.

Właściwa pielęgnacja włosów na pewno może w znaczący sposób ograniczyć ich wypadanie. Jeżeli ich ubytek jest duży i myślimy o tym co na szybki porost włosów będzie najlepsze – po pierwsze, pamiętajmy, że włosy nie lubią gorąca oraz zimna, aczkolwiek lubią ciepło. Zatem nie narażajmy ich na znaczące skoki temperatur.

  1. Używajmy w jak najmniejszym stopniu prostownic, lokówek, a w sytuacji, gdy już musimy, używajmy środki chroniące włosy przed wysokimi temperaturami.
  2. Po drugie, przycinajmy je regularnie. Końcówki szybko się niszczą i starzeją, a to prowadzi do ich rozdwajania, co z kolei przyczynia się do łamania włosów.
  3. Po trzecie sposób na szybszy porost włosów to jedzenie zdrowo, ponieważ składniki odpowiedniej diety, znacznie wspomogą szybki porost grubych i silnych włosów.
  4. Po czwarte, postępujemy rozsądnie jeżeli chodzi o słońce. Co na szybszy porost włosów przyniesie sprawdzony efekt? Małe dawki promieni słonecznych będą im sprzyjać, ale zbyt duże mogą szybko je wysuszyć, co sprawi, że będą osłabione i skłonne do wypadania.
  5. Po piąte, w kwestii jak przyspieszyć wzrost włosów, dobry wybór to zdecydowanie się na zakup odżywki bądź szamponu wspomagającego porost włosów. Na półkę odłóżmy zarazem pianki, lakiery, żele. Substancje chemiczne w nich zawarte sprzyjają szybszemu przetłuszczaniu się włosów.
  6. Po szóste, jeżeli zastanawiamy się co na porost nowych włosów będzie świetne, pomyślmy o wcierkach z cebuli, kozieradki, ze skrzypu i dodatkowo wzmocnijmy je m.in. preparatami, np. NR-07. Są pewne naturalne sposoby na porost włosów. Trzeba zastosować się wtedy do danych zaleceń, a to trzy właśnie sposoby na szybszy porost włosów.

Masujmy skórę głowy co najmniej 5-10 minut dziennie, gdyż masaż wpływa pozytywnie na skórę głowy co przyspiesza porost włosów i powoduje, iż w sposób naturalny rosną szybciej. To pierwsza metoda jak pobudzić wzrost włosów.

Dalej dbajmy o swoje włosy – stosujmy naturalne maski, odżywki do włosów. Jako trzecia rada – do czesania korzystajmy z naturalnych szczotek, które są wykonane z naturalnego włosia. Co stosować na porost włosów z farmaceutyków? Oto preparaty przyspieszające wzrost włosów. Takimi produktami są m.in. szampon “Dermena” do włosów nadmiernie wypadających i pobudzający ich wzrost; szampon “Pharmaceris H Stimupurin”, również przyspieszający pojawianie się nowych. Co na szybszy porost włosów z chemii jeszcze jest dobre? Preparat na wzrost włosów “Bioxsine Dermagen” (serum przeciw wypadaniu włosów).

Podsumowując: jak przyspieszyć porost włosów na głowie? Można stosować metody naturalne, np. masaż, użycie odpowiedniej szczotki albo produkty z apteki. Warto zastanowić się jakie są metody i dobrać najlepszą dla siebie. Preparaty z aptek na szybki porost włosów nie muszą być lepsze od naturalnych. Trzeba pamiętać, że sposoby na szybki porost włosów różnie działają na poszczególną osobę. To co pomoże jednemu, może nie przynieść większego rezultatu dla drugiego!

Jedna myśl nt. „Jak przyspieszyć porost włosów na głowie?

  1. zuza

    Biotyna przyspiesza porost włosów, więc warto wprowadzić ją do diety, jeśli się chce włosy zapuszczać. Ja brałam biotynę przez kilka miesięcy w postaci tabletek Locerin i udało mi się zapuścić włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *